niedziela, 18 lutego 2018

[RECENZJA] "Kłamstwo"- Care Santos

Nigdy bym nie pomyślała, że ta książka wzbudzi we mnie tyle emocji.


Główną bohaterką jest Xenia nastoletnia dziewczyna. Jej największym marzeniem, jak i jej rodziców jest dostanie się na medycynę. Nastolatka, która nigdy nie miała problemów z nauką.
Rodzice Xeni są bardzo uczuleni na niebezpieczeństwa, jakie czyhają na młodych ludzi w internecie.
Nie pozwalają jej korzystać z internetu, jak i telefonu komórkowego, jeśli już musi to tylko pod ich nadzorem.
Któregoś dnia Xenia idzie do biblioteki.Przemiła bibliotekarka poleca jej książkę, którą jak uważa czyta cały świat.Tytuł tej powieści to "Buszujący w zbożu" J.D.Salingera.Razem z książką, od tej samej przemiłej bibliotekarki dostaje zakładkę, na której widnieje napis: "Podziel się Twoją opinią o książce z rówieśnikami na forum czytelniczym,które znajdziesz na naszej stronie internetowej".
Xenia po przeczytaniu "Buszującego w zbożu", jak najprędzej chce podzielić się swoją opinia na jej temat. Jednak w pewnym momencie, znajduje recenzję jakiegoś czytelnika.Dzięki temu portalowi internetowemu poznaje chłopaka,w którym się zakochuje. Jednak jej miłość nie staje się obojętna, on też się w niej zakochuje. Tylko czy na pewno po drugiej stronie monitora,znajduje się ta sama osoba, z którą pisze Xenia. Dziewczyna coraz bardziej popada w kłamstwa chłopaka. Pogarsza się w nauce, co nie podoba się jej rodzicom. Chce im bardzo zaimponować i dostać się do wymarzonej szkoły jednak, gdy poznaje chłopaka nie jest już tak bardzo przejęta tym jakie oceny może mieć pod koniec roku szkolnego.
Niestety nie mogę wam powiedzieć więcej na temat fabuły, ponieważ mogę wam za dużo zdradzić, a jeśli do tego dojdzie nie będziecie już chcieli przeczytać tej książki.Moim zadaniem jest tylko zachęcenie was do jej przeczytania.
Już na samym początku książki autorka opisuje nam liczby samobójstw jakie popełniają dzieci. Najbardziej szokujące było dla mnie,jak dzieci w wieku 14 lat mogą zrobić sobie taka krzywdę. Jaki trzeba mieć powód,żeby coś takiego zrobić.
Jest to książka, której głównym wątkiem jest właśnie samobójstwo,ale nie głównych bohaterów a raczej bohatera drugoplanowego. Samobójstwo według mnie,już samo w sobie jest czymś strasznym, a tym bardziej w śród młodego pokolenia.
Kończąc tą książkę miałam wrażenie,że gdyby nie Xenia wiele spraw bardzo uległo by zmianie. Wiadomości wysyłane przez dwóch głównych bohaterów ,można uznać za pisane przypadkiem bo osoby siedzące po jednej jak i drugiej stronie monitora w ogóle się nie znały.
Jest to piękna opowieść ,o miłości między kuzynami, jak i o tym jaki człowiek może być dogłębnie zniszczony psychicznie jak i fizycznie. W tej książce zawarte jest wszystko:miłość, smutek,żal, litość, współczucie, wierność, poczucie bezpieczeństwa, narkotyki jak i niebezpieczeństwa internetowe. Jednak nie zawsze w internecie musi na nas czyhać coś złego. Po prostu tak, jak wszystko w życiu trzeba umieć z tego korzystać i uważać na to co się robi. Opowiada ona też o ludzkiej samotności jak i separacji w społeczeństwie.
Historia w książce jest bardzo przejrzysta,czyta się ją lekko i przyjemnie. Sam styl pisania autorki jest taki bardzo lekki i zachęcający. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, według mnie najbardziej główna bohaterka. Noi co chyba najważniejsze okładka książki bardzo dobrze oddaje klimat książki. Jest trafiona
Myślę,że czytelniom młodszym, jak i starszym bardzo przypadnie ona do gustu. Na pewno będzie to coś innego, niż książki,które czytacie dotychczas, ale też będzie to coś, co na bardzo długo zostanie w waszej pamięci.
Książka miała swoją premierę 9 lutego 2018.
Moja Ocena 10/10


                              Za egzemplarz książki bardzo dziękuje wydawnictwu AkapitPress3 komentarze:

 1. Zachęciłaś mnie do tej książki. Koniecznie muszę ją przeczytać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam jeszcze o tej powieści, ale brzmi bardzo ciekawie i dość nietypowo jak na młodzieżówkę :) Jeśli wpadnę na nią w bibliotece, to chętnie przeczytam.
  Pozdrawiam ♥
  https://ogrodliteracki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książka z tego co widzę ❤👀 hm... Może po nią sięgnę 😏

  OdpowiedzUsuń